Koziański Platan Drzewem Roku 2012 ?

Koziański Platan Drzewem Roku 2012 ? Zachęcamy wszystkich bardzo gorąco do głosowania w konkursie na Drzewo Roku 2012 gdzie rzecz jasna wypadałoby oddać głos na naszego Koziańskiego Platana.

Głosować można na tej stronie !

Przekazujcie dalej - niech leci virus :-) News dodał : Bartek w dniu 2012-06-03 20:45:53.

Refleksje na temat Hrobaczej Łąki... a może Chrobaczej ?

Refleksje na temat Hrobaczej Łąki... a może Chrobaczej ? Dziś chciałbym gorąco zachęcić Was do lektury dwóch bardzo ciekawych tekstów związanych z koziańską tradycją, a w szczególności z nazewnictwem naszej domowej góry.

Pierwszym z nich jest ekspertyza Dr Marty Tylzy-Janosz, w której w odniesieniu do obowiązującego prawa autorka przekonuje Nas do poprawności formy pisanej przez "ch".
Drugi tekst to swojego rodzaju recenzja, podważenie opinii występujących w tekście Dr Tylzy-Janosz wraz z opisem genezy powstania publicznego problemu pisowni Hrobacza/Chrobacza. Ów tekst został określony wymownym tytułem Robaczywa ekspertyza, a jego autorem jest Pan Tadeusz Hankus. News dodał : Bartek w dniu 2011-12-29 12:38:06.

Piszą o Hrobaczej i o naszej stronie !

Piszą o Hrobaczej i o naszej stronie ! Miło mi poinformować, że na stronie Super Nowej pojawił się artykuł z cyklu szlakiem beskidzkich schronisk opisujący Hrobaczą Łąkę.

Autor zachęca do lektury tekstu słowami Brak bieżącej wody, prądu oraz linii telefonicznej nie odstraszają turystów, którzy szczególnie w letnie weekendy tłumnie odwiedzają schronisko na Hrobaczej Łące. Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu z cyklu.... Dalej czytamy różnego rodzaju informacje, a na samym końcu pojawia się... wzmianka o naszej stronie co bardzo cieszy. Dodam również, że zamieszczone na stronie fotografie pochodzą z naszych zasobów. Zapraszam więc również i ja do lektury. News dodał : Bartek w dniu 2011-06-11 14:00:00.

Na ratunek kapliczce na Gibasowym Siodle

Na ratunek kapliczce na Gibasowym Siodle Kilka dni temu zostałem poproszony o umieszczenie informacji na temat akcji niejakiego darkheusa mającej na celu uratowanie tytułowej kapliczki. Darek wraz ze znajomymi mają zamiar uratować przed ruiną ową kapliczkę. Jak pisze Darek kapliczka miała zostać rozebrana i przeniesiona do tworzącego się Skansenu Wsi Żywieckiej w Ślemieniu, lecz czymże byłyby bez niej Gibasy??? To udało się nam zablokować. Kapliczka zostaje na swoim miejscu. Roboty jest masa. Rozsypujące się ściany, paskudne pokrycie dachowe zrobione z eternitu, renowacja kamiennych figur w środku. Mamy wsparcie techniczne i merytoryczne Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków woj. śląskiego oraz (ustne chwilowo) pozwolenie właściciela działki na której stoi Kapliczka na prace remontowe. Czego nam brak. Nie ukrywam - kasy. Kapliczkę chcemy pokryć gontem. Koszt - około 2500 zł. Koszty robocizny i pracowników postanowili pokryć Panowie fachowcy - Piotr, Jarek i Jacek, którzy dodatkowo zobowiązali się do nieodpłatnego wykonania i zamontowania nowych drzwi do Kapliczki. Do tego potrzeba jeszcze około 500 zł na materiały budowlane (gips, cement, farby)...

Myślę, że warto zapoznać się z akcją i wesprzeć jeśli mamy ochotę, a po szczegóły odsyłam na beskidzkie fora oraz forum Beskidu Małego. News dodał : Bartek w dniu 2011-06-11 13:30:00.

Smacznego jajka ;-)

Smacznego jajka ;-) Z okazji świąt Wielkiej Nocy pragnę w imieniu swoim i moich współpracowników życzyć wszystkim sympatykom serwisu hrobacza.pl oraz mieszkańcom Kóz i okolic wszystkiego dobrego, zdrowia, spełnienia marzeń i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Miło mi również poinformować, że kilka dni temu spotkałem się z Panem Władysławem Duźniakiem, który zajmuje się między innymi pisaniem wierszy. Dzięki uprzejmości Pana Władysława na naszej stronie umieściłem jego wiersze o Hrobaczej i Kozach pisane gwarą.

Pan Władysław to bardzo wszechstronny i ciekawy człowiek - niebawem postaram się zamieścić więcej informacji o spotkaniu z tym człowiekiem, a tymczasem odsyłam do tego tekstu na jego temat. News dodał : Bartek w dniu 2011-04-23 10:23:33.

Impreza na Hrobaczej !

Impreza na Hrobaczej ! Pragniemy poinformować, że w dniu 2-go kwietnia odbędzie się I Kobiecy Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Szczegóły imprezy znajdziecie Państwo na oficjalnym plakacie.

Ze swojej strony pragnę podziękować i pogratulować Gminie Kozy zorganizowania imprezy, bo "Nasza Górka" to naprawdę wspaniałe miejsce, które warto w jakikolwiek sposób popularyzować. Mam nadzieję, że takie inicjatywy będą częstsze.

Niestety z różnych względów nie jestem w stanie wziąć udziału w imprezie dlatego będę bardzo wdzięczny każdemu kto podzieli się swoimi wrażeniami, zdjęciami, filmami wideo - czymkolwiek z tego wydarzenia. Można pisać poprzez naszą stronę na Facebooku czy też bezpośrednio na e-mail kontakt[małpencja]hrobacza[kropeczka].info.

Chciałbym również poinformować, że nawiązałem kontakt z Panami Tadeuszem Hankusem, Władysławem Duźniakiem oraz Maciejem Sasem, dzięki którym niedługo na naszej stronie znajdziecie wiele ciekawych materiałów dotyczących Kóz oraz Hrobaczej :-) News dodał : Bartek Medoń w dniu 2011-03-30 20:00:00.

Szczęśliwego nowego roku !

Szczęśliwego nowego roku ! Chciałbym Wszystkim fanom turystyki górskiej, mieszkańcom naszego regionu oraz odwiedzającym naszą stronę życzyć wszystkiego dobrego, zdrowia, spełniania marzeń oraz samych sukcesów nadchodzącym nowym roku :-)

Miło mi również poinformować, że ruszam pełną parą z rozwojem naszej Hrobaczej Strony oraz zapowiadanym Koziańskim Portalem - www.kozianie.pl, który będzie częścią portali spod znaku Regionalnych Serwisów ekozy.pl. Start serwisu przewidujemy na dzień 22 stycznia 2010.

Chciałbym również w związku z licznymi pytaniami poinformować, że nie jestem autorem serwisu NaszeKozy, który niedawno pojawił się w sieci. Dla podkręcenia smaczku powiem tylko, że... wiem kto za tym stoi, ale nie powiem :-) News dodał : Bartek Medoń w dniu 2010-12-31 15:33:07.

Hrobacza.pl, Kozianie.pl

Hrobacza.pl, Kozianie.pl Chciałbym Wszystkich z radością zawiadomić, że ponownie jestem w posiadaniu domeny *.pl w związku z czym "Hrobaczą Stronę" można oglądać ponownie pod adresem www.hrobacza.pl.

Kolejnym przedsięwzięciem Webowym związanym z regionem ma być Koziański serwis społecznościowy. Zainteresowanych informacjami o serwisie zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail admin@kozianie.pl. Więcej konkretów na temat profilu i startu serwisu - niebawem ;-) News dodał : Bartek w dniu 2010-06-27 18:34:37.

Wydarzenia na Hrobaczej Łące

Wydarzenia na Hrobaczej Łące W najbliższym czasie czekają nas dwa wydarzenia ściśle związane z pięknym miejscem jakim niewątpliwie jest Hrobacza czy jak kto woli Chrobacza Łąka.

- po pierwsze w niedzielę 30-tego maja o godzinie 12 po raz kolejny zagra orkiestra Dechovka.
- po drugie 13-tego czerwca odbędzie się 8-ma edycja Górskiego Biegu na Hrobaczą Łąkę - z regulaminem można zapoznać się tutaj.

Miejmy nadzieję, że na oba wydarzenia lub chociaż jedno pogoda w końcu dopisze ! Chciałem również gorąco zachęcić fanów Hrobaczej do dołączenia do naszej listy stałych bywalców :-) News dodał : Bartek w dniu 2010-05-20 10:02:16.

Marcowa podróż na Hrobaczą

Marcowa podróż na Hrobaczą 2 Marca wybraliśmy się z kolegą na szczyt. Rankiem pogoda tego dnia była naprawdę ładna i spodziewałem się, że w górach będzie równie interesująco. Niestety z biegiem czasu niebo się zachmurzyło i tyle nam zostało z ciekawych widoków ;) Chociaż trzeba przyznać, że z samej łąki w kierunku Międzybrodzia było na co popatrzeć.

W drodze na Hrobaczą również było nieciekawie - sporo lodu na drodze i gdzieniegdzie zapadający się zmarznięty śnieg. Ogólnie rzecz biorąc warunki nieprzyjazne. Ale nie ma oczywiście co narzekać - taka pora roku i tyle. Wracaliśmy schodząc do Źródełka Maryjnego i ku naszemu zdziwieniu drzewo, na którym przymocowana jest kapliczka... padło. Zapewne pod wpływem wiatru oraz faktu, że było podmywane przez wodę. Kilka fotek w załączonej galerii - Hrobacza Łąka - Marzec 2010. News dodał : Bartek w dniu 2010-03-06 12:01:27.

Zima 2010 na Hrobaczej Łące

Zima 2010 na Hrobaczej Łące Zapraszam do obejrzenia zdjęć zrobionych w zeszłą niedzielę (24.01.2010) w czasie podróży jak i na szczycie przez pana Bogdana Brożka oraz Kazimierza Medonia.

Trzeba przyznać, że zimą nasze górskie okolice są szczególnie urodziwe ;-)

Zobacz Zima na Hrobaczej - galeria. News dodał : Bartek w dniu 2010-01-26 07:59:03.

Pamięci Pana Rudolfa Baścika

Pamięci Pana Rudolfa Baścika Uruchomiony został dział Pan Rudek, który ma być poświęcony osobie Rudolfa Baścika, który przez lata był właścicielem i opiekunem Hrobaczej Łąki.

Osoby, które chciałyby się podzielić informacjami na temat naszego bohatera proszę o przeczytanie informacji zamieszczonych w dziale. Chciałbym aby powstał tam naprawdę dobry tekst dlatego liczę na współpracę ;-)

I oczywiście wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! News dodał : Bartek w dniu 2010-01-02 18:46:15.

Uzupełnione działy i...Wesołych !!

Uzupełnione działy i...Wesołych !! Zostały uzupełnione praktycznie wszystkie działy z menu "hrobacza". Szczególnie zachęcamy do lektury strony związanej z pisownią Hrobacza/Chrobacza. Urodził się nawet pomysł, aby w zorganizować spotkanie dotyczące tego tematu, ale o tym będziemy myśleć już w nowym roku. Kolejne działy naszej strony zostaną uzupełnione niebawem ;-)

Co prawda zima w tym roku (jak i poprzednim) niespecjalnie obdarowała nas śniegiem (póki co!) lecz myślę, że warto w tym świątecznym okresie wybrać się odwiedzić "nasz szczyt". I właśnie w związku z tym rodzinny okresem chcielibyśmy wszystkim mieszkańcom gminy Kozy i okolic, bywalcom Hrobaczej Łąki, pasjonatom gór i wszystkim odwiedzającym nasz serwis życzyć ciepłych, serdecznych i udanych Świąt Bożego Narodzenia oraz najznakomitszej zabawy Sylwestrowej ! News dodał : Bartek w dniu 2009-12-23 20:55:49.

Kolejny sukces Koziańskiego Mistrza

Kolejny sukces Koziańskiego Mistrza Co prawda ta wiadomość niewiele ma wspólnego z Hrobaczą Łąką i turystyką jednak ma wiele z Naszą miejscowością - Kozami. Wczoraj tj. 14 listopada 2009 w Rybniku odbył się Międzynarodowy Puchar Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Kozianin Wiesław Wróbel, który dźwiga ciężary od ponad 30 lat po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium. W kategorii weteranów do 100 kg uzyskał najpierw wynik 180 kg, aby później zaatakować okrągłe 200kg. Ciężar został dwukrotnie wyciśnięty niestety sędziowie nie zaliczyli tego boju technicznie. Spowodowane było to kontuzją, która natrafiła się Wieśkowi podczas przygotowań do tych zawodów. Ponadto Nasz Mistrz otrzymał specjalną statuetkę jako podziękowanie i uznanie za osiągnięcia i całokształt kariery sportowej. Podobną statuetkę otrzymał Adam Kozłowski, który podczas zawodów pokonał ciężar ponad 340 kg ! Obaj zasłużeni zawodnicy wraz z otrzymanymi statuetkami na przedstawionym zdjęciu. Warto wspomnieć, że w tym roku Wiesław Wróbel zdobył już Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy oraz Puchar Świata. Serdecznie gratulujemy ! News dodał : Bartek w dniu 2009-11-15 10:55:33.

Zima na Hrobaczej Łące

Zima na Hrobaczej Łące Zapewne wiele osób, które odwiedziły poprzednią stronę lub trafił na obecną w u budowie miało okazję obejrzeć zdjęcia z podróży na Hrobaczą w Zimie 2009 roku (dokładnie w lutym). Mimo wszystko dla tych, którzy trafią tutaj po raz pierwszy zamieszczam link do paczki ze zdjęciami, które naprawdę warto obejrzeć. Zobacz Hrobaczą Łąkę w zimie. News dodał : Bartek w dniu 2009-11-14 19:04:10.

No to ruszamy ponownie !

No to ruszamy ponownie ! No i w końcu znalazłem trochę wolnego czasu i poskromiłem własne lenistwo aby na dobre zająć się tematem Hrobaczej Łąki. Przypomnę, że swojego czasu w sieci istniała strona pod domeną *.pl niestety zakończyła ona swój żywot. Dlaczego ? Sprawa jest bardzo prosta wręcz banalna - osoba, która była odpowiedzialna za przedłużenie domeny najzwyczajniej o tym... zapomniała. Co dalej się z ową domeną stało łatwo się domyślić - po prostu ktoś ją przejął. No cóż mówi się trudno. Domena PL to najlepsze rozwiązanie do prowadzenia stron nastawionych na krajowy rynek jednak w przypadku serwisu bardziej regionalnego na pewno domena INFO nie będzie gorsza. W przeciągu kilku dni wszystko tutaj powinno już "śmigać" z racji iż cały silnik postanowiłem napisać od nowa, bo patrząc na ten poprzedni... się przeraziłem. Tak więc zapraszam niebawem ;-) News dodał : Bartek w dniu 2009-11-14 18:30:07.

blog comments powered by Disqus
Copyright © 2009 - 2012 Bartek Medoń. Wszelkie prawa zastrzeżone.